Vyberte stránku

30. září 2014
Tisková zpráva: Policejní tým Centrum bude posílen
Kandidát na primátora Miloslav Ludvík a na starostu Městské části Praha 1 Daniel Hodek chtějí spolu s ministrem vnitra Milanem Chovancem zbavit Václavské náměstí kriminality.
O posílení speciálního policejního týmu Centrum a větší zaměření na oblast Václavského náměstí a přilehlých ulic požádal kandidát na pražského primátora Miloslav Ludvík za ČSSD ministra vnitra Milana Chovance při jejich společné prohlídce Václavského náměstí v pondělních večerních hodinách. Konkrétní bezpečnostní problémy oblasti ministrovi představil kandidát na starostu Městské části Praha 1 Daniel Hodek.
„Václavské náměstí je v současnosti ostudou Prahy, rejdištěm drogových dealerů, prostituce a kapsářů. Chceme, aby městská policie ve spolupráci s kriminální a cizineckou policií a dalšími složkami tento problém vyřešila a lokalitu od kriminality vyčistit,“ prohlásil Miloslav Ludvík.
Ministr vnitra Chovanec konstatoval, že posilování policejních složek v centru města bude pokračovat s tím, že činnost policie se na kriminalitu v centru hlavního města v posledních měsících zaměřuje a bude proti patologickým jevům jako je zejména distribuce drog a krádeže, důsledně bojovat.
K zlepšení bezpečnosti v okolí Václavského náměstí chce také přispět Městská část Praha 1. Současný místostarosta Daniel Hodek bude usilovat o posílení kompetencí městské části v oblasti bezpečnosti a větší koordinaci jejích aktivit s policejními složkami. „Vítám příslib pana ministra, že řešení bezpečnostních problémů v centru hlavního města bude věnována větší pozornost,“ doplnil Daniel Hodek.