Vyberte stránku

11. 9. 2014
Tisková zpráva: Primátor Hudeček a TOP 09 dali přednost developerům před občany Prahy
Zastupitelstvo hlavního města Prahy dnes zamítlo návrh opatření, který by znemožnil výstavbu v přírodním Parku Vidoule na Praze 5, kterou předložil Miloslav Ludvík, kandidát na primátora za ČSSD.
„Primátor Hudeček a TOP 09 upřednostnili zájmy developera před zájmy Prahy a jejích obyvatel,“ prohlásil Miloslav Ludvík a dodal: „Dlouhodobě se v boji proti výstavbě na Vidouli angažuji a dnešním hlasováním nic nekončí, za přírodní park Vidoule budeme bojovat dál.“
Miloslav Ludvík v předloženém materiálu navrhl přerušení řízení, které je technicky nejjednodušším řešením a které by vedlo k zachování Vidoule ve své původní podobě. Kromě nesouhlasu s výstavbou ze strany městské části Praha 5, občanských sdružení i místních obyvatel primátora Hudečka o zastavení projektu nepřesvědčily ani odhalené podvody s peticí s falešnými podpisy podporující výstavbu, ani vystoupení místních občanů při jednání zastupitelstva. Zatím tak zůstává v platnosti změna územního plánu chráněné stolové hory Vidoule předložená primátorem Hudečkem, která ji ze zeleně mění na obytné území a tím vychází vstříc zájmům developera.